7 tény, amit tudni kell a fogimplantátumokról
A fogimplantáció a foggyökér mesterséges pótlása, mely egy, az állkapocsba előre kifúrt lyukban helyezkedik el. Erre kerül a fogpótlás, azaz a korona, a teljes híd vagy a kivehető fogsor. A…
A fogimplantátumok előnyei – tudjon meg mindent a témáról!
A fogimplantátumok előnyei – tudjon meg mindent a témáról! A fogimplantátum, más néven fogbeültetés, a legmodernebb időtálló és hatékony fogpótlási módszer. Magyarországon is egyre elterjedtebb a használata, mégis viszonylag kevesen…
Porcelán héj vagy korona? Melyik lenne számomra a megfelelő?
Porcelánhéj vagy korona? Melyik lenne számomra a megfelelő? Az elmúlt években a porcelánhéjak egyre népszerűbbé válnak. Ennek ellenére kevesen ismerik a különbséget a porcelánhéj és a fogkorona között, ezért nem meglepő, hogy nehéz eldönteni,…
Fogfehérítés – hatékony és biztonságos módszer az esztétikus mosolyért
Fogfehérítés – hatékony és biztonságos módszer az esztétikus mosolyért A fogfehérítés, ahogy a nevéből is következik, egy olyan módszer, amelynek segítségével a fogakat akár több árnyalattal is világosabbá lehet tenni. Többféle fogfehérítési…
A fogbeültetés három egyszerű lépése
A fogbeültetés három egyszerű lépése Ahogyan az korábbi cikkünkből is kiderült (A fogimplantátumok előnyei), a fogbeültetés tartós és esztétikus megoldást nyújt a fogak pótlására. Most szeretnénk Önnek bemutatni, hogyan is kell…
Teendők a fogbeültetést követően – a szájsebész tanácsai Önnek
Teendők fogbeültetés után – a szájsebész tanácsai Önnek Elsőre furcsának tűnhetnek a fogorvos utasításai a fogimplantátum mindennapos ápolására vonatkozóan. De ha jobban belegondolunk, akkor ez az alapos és lelkiismeretes karbantartás a kulcsa az implantátum…
Implantátum – Az ideális páciens
Implantátum – Az ideális páciens Bizonyára Önben is felmerült már, hogy mielőtt fogimplantátum beültetése mellett döntene, jó lenne tudni, egyáltalán orvosilag lehetséges-e. Ebben a cikkben különböző szempontok alapján próbálunk segíteni, vajon Ön…
A dohányzás káros hatásai a fogimplantátumra
A dohányzás káros hatásai a fogimplantátumra A fogimplantátum beültetésére nem árt előre felkészülni. Ezek az előkészületek döntő fontosságúak lehetnek a kezelés kimenetelének a szempontjából. Előfordulhat ugyanis az, hogy valaki nem alkalmas az…
Mindennapos szájápolási tanácsok fogimplantátum esetén
Mindennapos szájápolási tanácsok fogimplantátum esetén A szájhigiéniás ajánlások betartása nemcsak azért jó döntés, mert így a szájsebészeti beavatkozást követően támogatni és akár le is lehet rövidíteni a gyógyulási időt, hanem egyben ez…
Mit jelent az anesztézia?
Mit jelent az anesztézia? A helyi érzéstelenítés egy jelentős előrelépésnek számított a fájdalmakkal járó fogászati kezeléseknél, elsősorban a szájsebészeti beavatkozásoknál. Az elve alapján elektromos jelekkel blokkolják az idegeket, amivel bizonyos fokú érzéketlenséget okoznak…
Szájsebészet 1 – mit érdemes tudni a bölcsességfog eltávolításról?
Szájsebészet 1 – mit érdemes tudni a bölcsességfog eltávolításról? Sokszor fordul elő, hogy egy fogat nem lehet már megmenteni például egy gyökérkezeléssel és egy fogkorona felrakásával, hanem ki kell húzni.…
Szájsebészet 2.
Szájsebészet 2. – A csontpótlás Sorozatunk első részében arról volt szó, hogy milyen esetekben van szükség szájsebészeti fogeltávolításra. Második cikkünkben a csontpótlásról tudhat meg mindent. Miért szükséges a csontpótlás? Fogászati implantáció megkezdése előtt…
A fogágybetegségről
A fogágybetegség A megfelelő szájhigiénia fenntartásának célja nem kizárólag fogaink állapotának megőrzése, a fogakat körülvevő tartószövetek egészsége éppen olyan nagy figyelmet érdemel. Gyulladt, vörös, érzékeny íny esetében fogágybetegségekre specializálódott szakorvos, parodontológus felkeresése…
Szájsebészet 3.
Szájsebészet 3. – Minden, amit az arcüregemelésről tudni kell Sorozatunk első részében arról esett szó, hogy milyen esetekben van szükség szájsebészeti fogeltávolításra. Második cikkünkben a csontpótlásról tudhat meg mindent. Harmadik részben a csontpótlás…
Miért használjuk szívesen a Damon fogszabályozókat?
Miért használjuk szívesen a Damon fogszabályozókat? Hogyan működnek a Damon fogszabályzók? A rendszert Dr. Dwight Damon szabadalmaztatta és az utóbbi években egyre jobban terjedtek el a Damon fogszabályozók világszerte. A…
Tények és tévhitek a fogszabályzással kapcsolatban
Tények és tévhitek a fogszabályzással kapcsolatban Az esztétikus mosoly az emberek többsége számára fontos. A tökéletes fogsor elérésének egyik módja – például a fogpótlások és héjak mellett – a fogyszabályozás, amely az esztétika mellett…
Szájsebészet 4.
Szájsebészet 4. Ezekre figyeljen, ha komplikáció mentes implantátumot szeretne Szájsebészeti cikksorozatunk első részében a fogeltávolítás gyakori típusait ismertettük. A második részben az implantátumokhoz szükséges csontpótlást vizsgáltuk meg. A harmadik részben a csontpótlás egy különleges fajtájé, az…
Harapási rendellenességek 1. – Leggyakoribb típusok
Harapási rendellenességek 1. – Leggyakoribb típusok A szabályos harapásról Normális harapásról akkor beszélünk, ha a felső fogsor 1,5-2 mm-t takar az alsó fogsor fogainak tetejéből a száj csukott, nyugalmi állapotában. Normál…
Harapási rendellenességek 2. – Következményei és kezelésük
Harapási rendellenességek 2. – Következményei és kezelésük Helyben keletkező panaszok A rossz harapás nem csak a rágás hatékonyságára van hatással, sokkal súlyosabb gondokat is okozhat. A helytelen terhelés középtávon az…
Belső vagy külső fogszabályzó?
Belső vagy külső fogszabályzó? Mi az a fogszabályozás? Fogszabályzó kezeléssel a fogszabályozó szakorvos instrukciói alapján helyreállíthatóak a harapási rendellenességek, a fogak funkciója és esztétikája. A kezelés történhet gyermekkorban vagy felnőtteknél is,…
Fogfehérítés: fogászaton vagy otthon?
Fogfehérítés: fogászaton vagy otthon? A nagy kérdés, ami mindenkiben felmerül, aki fogfehérítésen gondolkozik. És ugye ki ne szeretne hófehéren ragyogó mosolyt? És hogy miben más az otthoni és a rendelőben végzett fogfehérítés?…
Mit is javasolt enni fogfehérítés után?
Mit is javasolt enni fogfehérítés után? Cikkünkben összeszedtük, hogy milyen ételeket érdemes elkerülni a fogfehérítést követő két hétben a tartós eredmény érdekében. A fogfehérítés nem ér véget a kezelés után közvetlenül, hiszen…
Miért fontos a rendszeres fogászati szűrővizsgálat?
Miért fontos a rendszeres fogászati szűrővizsgálat? A brit tudósok nemrég megállapították, hogy az Egyesült Királyságban a felnőttek több mint a fele az elmúlt két évben egyáltalán nem ment el fogorvoshoz…
Mi a fogszuvasodás és hova vezethet?
Mi a fogszuvasodás és hova vezethet? A fogszuvasodás az egyik leggyakoribb, ugyanakkor leghatékonyabban megelőzhető fogászati probléma, mely lyukas foghoz vezet. A felületes és rendszertelen fogápolásnak köszönhetően a szájban lévő baktériumok…
Mi állhat a rossz lehelet hátterében?
Mi állhat a rossz lehelet hátterében? A kellemetlen lehelet, más néven halitózis többnyire a szájban (nyelven) található baktériumoknak köszönhetően alakul ki, egyes esetekben azonban komolyabb betegségek állhatnak a hátterében. Ezek…
Milyen betegségeket okozhat a rossz szájhigiénia?
Milyen betegségeket okozhat a rossz szájhigiénia? A megfelelő szájhigiénia nem csak fogaink épségének védelme -, de egyéb egészségügyi problémák, illetve komolyabb betegségek elkerülésének érdekében is alapvető fontosságú. A kellő rendszerességgel…
Mi a fogpótlás és milyen típusai léteznek?
Mi a fogpótlás és milyen típusai léteznek? A fogpótlás azon eljárások összessége, melyekre akkor van szükség, amikor a páciens fogának egy darabja, vagy az egész fog hiányzik, esetleg maga a…
Milyen tünetei vannak a fogágygyulladásnak?
Milyen tünetei vannak a fogágygyulladásnak? A fogágy bakteriális gyulladása a parodontitisz. Kialakulását nagyban elősegíti a helytelen és rendszertelen fogmosás, illetve a nem megfelelő szájhigiénia. Amennyiben a gyulladás hosszabb ideje, tartósan fennáll,…
A fogászati lézerterápia előnyei
A fogászati lézerterápia előnyei Mi a fogászati lézer? A lézert számos egészségügyi területen alkalmazzák, így a korszerű fogászati rendelőkben is megtalálható. A lézerfénynek magas az energiatartalma, így a csontlebontás helyett…
Fogíny és fogágybetegségek – Mire figyeljünk?
Fogíny és fogágybetegségek – Mire figyeljünk? A fogíny – és fogágybetegségek az esetek többségében a rossz szájhigiéniára, a rendszertelen és nem megfelelő technikával végzett fogmosásra, valamint a rendszeres fogászati szűrővizsgálat…
Lézerrel a szép mosolyért
Lézertechnológia a szép mosolyért A fogászati székben töltött idő kellemetlen élmény lehet. A lézertechnológia alkalmazásával biztosított, hogy a Medicover fogászatán eltöltött idő ne egy újabb rossz tapasztalat legyen. Hatékonyság, innováció fájdalom…
Mi a fogínygyulladás és hogyan kezelhető?
Mi a fogínygyulladás és hogyan kezelhető? A fogakat körülvevő ínyszövet gyulladása a gingivitisz, azaz fogínygyulladás. Hátterében a felhalmozódott plakk/lepedék, bizonyos típusú gyógyszerek szedése, dohányzás, hormonális változások (terhesség, menstruációs ciklus), betegségek…
Mitől alakul ki a fogínysorvadás?
Mitől alakul ki a fogínysorvadás? A fogínysorvadás (parodontózis) egy olyan, bakteriális eredetű betegség, melynek előzménye a fogínygyulladás (gingivitisz). A degeneratív fogágy betegség lefolyása szerint a gyulladást követően a fogíny fokozatosan…
Kategóriák
Címkék
- Anesztézia
- Arcüregemelés
- Belső fogszabályzó
- Bölcsesség fog
- Csontpótlás
- Fogágybetegség
- Fogászati szűrés
- Fogbeültetés
- Fogcsikorgatás
- Fogérzékenység
- Fogfehérítés
- Fogfehérítés menete
- Foggyökér problémák
- Fogimplantátum
- Fogimplantátum kockázatok
- Fogínygyulladás
- Fogínysorvadás
- Fogkő-eltávolítás
- Fogpótlás
- Fogkorona felhelyezés
- Fogszabályzó
- Fogszuvasodás
- Fogtömés
- Harapási rendellenesség
- Helyi érzéstelenítés
- Híd
- Kerámia héj
- Kivehető fogsor
- Láthatatlan fogszabályzás
- Lézerterápia
- Porcelán héj
- Szabályos harapás
- Szájhigiénia
- Szájsebészeti beavatkozás