Fogászati hidak
A fogászati hidak a hagyományos fogpótlási megoldások közé tartoznak. A hídra akkor van szükség, amikor a páciens fogának egy darabja, vagy az egész fog hiányzik, esetleg maga a fog olyan állapotban van, hogy már menthetetlen.
Mi a híd és mire alkalmas?
A fogászatban a híd a keletkezett foghiány pótlására alkalmas. A legfontosabb célja, hogy mint összemerevített rendszer tartósan pótolja a foghiányokat.
A fogászati híd, felépítését tekintve fogkoronákból áll. A korona csak egy fogra készül, míg a fogászati híd viszont több fog pótlására nyújt teljes körű megoldást.
Létezik szomszédos fogakra, valamint Premium Straumann, Nobel Active vagy Alpha Bio implantátumra épülő híd is.
Kollégáink minden kérdésre választ adnak!
Tegye fel kérdéseit, ügyfélszolgálatunk készséggel válaszol!
A fogra épülő híd jellemzői
A fogra épülő hídnál, a foghiányt környező fogak megfelelő kialakítását követően van lehetőség a híd felhelyezésére. Feltétel azonban, hogy a környező fogak teljesen épek és egészségesek legyenek. Csak ez teszi lehetővé, hogy szakembereink olyan állapotot alakítsanak ki, hogy a híd megfelelően, stabilan illeszkedhessen rajtuk.

A fogra épülő hídhoz a hidat tartó ép fogak felszínének lecsiszolása szükséges, hogy az illesztés tökéletes legyen.
Maga a csiszolás nem veszélyezteti a fogak egészséges állapotát.
Ezzel a módszerrel néhány hét alatt elkészül a tökéletes esztétikai élményt nyújtó fog, mely hűen adja vissza a természetes fogak kinézetét.
Rágásnál azonban érdemes kicsit körültekintőbbnek lenni egyes ételek (keményebb falatok) fogyasztásakor

Az implantátumra épülő híd jellemzői
Az implantátumra épülő híd esetében nincs szükség a foghiányt környező ép fogak lecsiszolására, valamint a beültetett implantátum révén a keményebb falatok rágása is biztonságosabb. A hiány területén elhelyezkedő csont terhelése egyenletes lesz, a csontsorvadás kockázata nélkül.

